Formacja stała ceremoniarzy

Drodzy Ceremoniarze Diecezji Bydgoskiej! Pragniemy serdecznie zaprosić Was do udziału w specjalnie przygotowanych rekolekcjach. Chcemy zaprosić Was do pogłębienia formacji, już po przyjęciu błogosławieństwa z rąk biskupów naszej diecezji.
Pragniemy, aby te trzydniowe ćwiczeniach duchowe były czasem do wspólnego spędzenia czasu, wymiany wspólnych doświadczeń, pogłębienia swojej liturgicznej wiedzy, a przede wszystkim okresem duchowego zamyślenia się nad tajemnicą misterium liturgicznego Kościoła.

Od czasu pierwszego kursu przygotowującego do pełnienia funkcji ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym (był to 2011 rok) biskupi naszej diecezji pobłogosławili prawie 300 członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Średnio to około 20 nowych ceremoniarzy na rok. Wspominamy z radością 2024 rok, kiedy to Katedralną Szkołę Ceremoniarza ukończyło ponad 40 członków LSO. Wśród Was jest już wielu, którzy założyli swoje rodziny. Są również ci, którzy są już kapłanami naszej diecezji. Idąc za wzorem pierwszego zjazdu ceremoniarzy, który odbył się 1 maja 2021 roku w parafii św. Jadwigi Królowej, tym razem zapraszamy Was na trzydniowe rekolekcje do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. W czasie ich trwania, w sobotę popołudniu, odbędzie się Forum Ceremoniarzy Diecezji Bydgoskiej.

Specjalnym gościem oraz jednym z prowadzących tego świętego czasu skupienia będzie o. Łukasz Miśko OP – Prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, której siedziba znajduje się w Krakowie.
Więcej informacji dotyczących DOL można znaleźć tutaj: Strona główna Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego

Koszt uczestnictwa w rekolekcjach to 150 zł. W przypadku ceremoniarzy pełniących nadal aktywnie swoją funkcję we wspólnotach parafialnych, bardzo prosimy o partycypację w kosztach udziału księży Proboszczów. Szczegółowy program dostępny jest na dole strony.

Jeśli ktoś z Was nie może wziąć udziału w całych rekolekcjach, zapraszamy w sposób szczególny do udziału w Konferencji Liturgicznej, będącej częścią naszych ćwiczeń duchowych, która odbędzie się 5 kwietnia. Więcej informacji na jej temat: Konferencja liturgiczna
Po zakończeniu konferencji odbędzie się Forum Ceremoniarzy Diecezji Bydgoskiej, na które wszystkich Was serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.


← Wstecz

Twoja wiadomość została wysłana