Kategorie
Wiadomości

Relacja z Diecezjalnego Dnia Dorosłej Służby Liturgicznej

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 23 maja 2026 roku odbył sie Diecezjalny Dzień Dorosłej Służby Liturgicznej, który przyniósł kolejne wspaniałe owoce tego roku formacyjnego.

Z rąk biskupa Krzysztofa Włodarczyka uroczyste błogosławieństwo do pełnienia nowych funkcji otrzymało 40 osób:

🔥 18 nowych ministrantów Słowa Bożego (lektorów),

🔥 9 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej,

🔥 13 ceremoniarzy!

Gratulujemy Wam z całego serca! Dziękujemy za Waszą gotowość, odwagę i serce włożone w przygotowanie.

Niech Duch Święty prowadzi Was w gorliwej służbie!

Zdjęcia i obszerna relacja z tego wydarzenia na stronie diecezji: https://diecezja.bydgoszcz.pl/2026/05/23/bp-krzysztof-wlodarczyk-do-osob-sluzacych-przy-oltarzu-lek-nas-paralizuje-i-odbiera-nam-wolnosc/